Злочинне угруповання, організована одеситом, під виглядом співробітників Інтерполу ввозила в Україну фальшиві гроші і нелегалів (відео)

Співробітники Служби безпеки України провели масштабну спецоперацію, в ході якої викрили багатопрофільне злочинне угруповання. За повідомленням прес-служби відомства, її учасники причетні до налагодження каналу нелегальної міграції іноземців, а також до контрабанди і збуту фальшивих грошей.

Як з'ясувалося в ході попереднього розслідування, організатором злочинної схеми є житель Одеси. Разом зі спільниками, які використовували підроблені посвідчення Інтерполу, він контактував з учасниками міжнародних злочинних угруповань, які поставляли їм нелегальних мігрантів і значні суми підроблених доларів США.

Зловмисники продавали її за 50% від вартості номіналу. Задокументовано, що тільки за час спостереження СБУ підслідні продали валюти на десятки тисяч доларів США. Вся вона вилучена з обігу. Що стосується нелегальної міграції, то клієнтами зловмисників були в основному жителі країн з підвищеним терористичним ризиком.

Спільники видавали підроблені паспорти громадян країн ЄС і України. Послуги надавалися т.с. під ключ, включаючи зарубіжний і внутрішні паспорти країн-членів ЄС, водійські посвідчення і т.п. Одного з фігурантів задокументували на восьми епізодах злочинної діяльності по нелегалів.

В ході обшуків за місцем проживання фігурантів виробництва вилучили підроблені посвідчення співробітників Інтерполу, ноутбук, флеш-носії, мобільні телефони; банківські картки та готівку в іноземній валюті; документи на запрошення іноземців; патрони до вогнепальної зброї та гранату РГД-5.

Підозрювані затримані. Їм готується повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених одразу п'ятьма статтями КК України — ч. 2 ст. 199 (виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку або голографічних захисних елементів); ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України); ч. 3 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч. 1 ст. 369-2 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди посадовій особі).

Оставьте комментарий