Знайомтеся, на фото – наш новий прем’єр, Шмигаль «Рінат Леонідович». Щоб зрозуміти чого очікувати від Шмигаля, треба розуміти ким є його бос..

Знайомтеся, на фото нижче – це наш новий прем’єр, Шмигаль «Рінат Леонідович». Раніше працював на різних посадах в енергетичній компанії «ДТЕК» (власник: Ахметов Рінат Леонідович), в тому числі, директором найбільшого в регіоні (Івано-Франківська область) виробника електроенергії – Бурштинської ТЕС.

Потім, після того як Зеленський провів переговори з Ахметовим 20-го червня 2019 і домовився про покупку олігархом 200 швидких (і про співпрацю), і той, через свій фонд, вже 5-го липня купив і передав перші 30 машин.

Офіс Президента потім передав їх обласним лікарням за 2 тижні до парламентських виборів. Після цього, «дивовижним чином», Шмигаль призначається губернатором Іфано-Франківської області 1-го серпня.

А 4-го лютого 2020 року, віце-прем’єром. Між цими двома датами, 20-го вересня 2019, під час свого шоу на телеканалі «Україна» (власник: Ахметов), «найчесніший телеведучий» Савік Шустер і його партнер заявляють, що вони «подають на Коломойського до суду, він брехун і заважає працювати новій, молодій команді на чолі із Зеленським.»

Тобто, крім швидких машин і інших домовленостей, також почалася війна між Ахметовим та іншими олігархами і важливими гравцями за вплив над президентом і урядом. Ну хто переміг тепер відомо. Останнім інформаційним ударом Ахметова по Олексію Гончаруку став ефір на все тому ж шоу Шустера на каналі «Україна» 15-го лютого, коли «великий реформатор» Олег Ляшко (власник: Ахметов) весь ефір критикував в обличчя прем’єра.

Відповідно, щоб зрозуміти чого очікувати від Шмигаля, треба розуміти ким є його бос, якого, як заявив новий прем’єр, він ніколи не зустрічав. Ахметов – це людина, яка на шостому році війни в його країні (через що мільйони українців є вимушеними переселенцями) купив найдорожчу віллу в світі, за 200 мільйонів євро (знаходиться у Франції).

Таку ж суму, американський мільярдер Стівен Шварцман, пожертвував недавно Оксфордському університету. Більше вам про Ахметова знати нічого не треба. Про те як він став олігархом при Кучмі, як вів Януковича до президентства, і як збільшив свої статки незважаючи на окупацію Донбасу, де розташована його бізнес імперія, ви і так знаєте. Загалом, в Україні вже відбувся повний розворот зовнішньої політики. А тепер і внутрішньої політики теж. Боротьба з олігархами, при президенті Зеленському, закінчилася так і не почавшись.

А щодо примусу до відставки Гончарука, я вже писав. Зеленський мислить максимально примітивно, як людина з медіа бізнесу – якщо у шоу низький рейтинг, його закривають і створюють нове. Також вийшло і з Гончаруком. Рейтинг прем’єра впав, Зеленський його поміняв. Президент не розуміє, що в найбіднішій країні Європи, прем’єр не може бути популярний, також як він не може швидко все виправити. Хочете в Україні популярного прем’єра, в країні де люди хочуть в 10 разів вищу зарплату і ціни за комуналку нижче в 20 разів вже сьогодні? Спосіб є лише один – призначте народ України прем’єром. Абсолютна більшість громадян, самі себе ніколи ні в чому не звинувачують.

А взагалі, навіть якщо б президент не був маріонеткою олігархів, можна хоч головою об стінку битися, але в країні, де президент зберігає 40 мільйонів доларів в офшорах і володіє віллою в Італії, багато громадян платити податки не будуть, як і іноземні інвестори вкладати свої гроші не будуть. Це несумісні речі. Все таки, Зеленський – не Симон Петлюра. Він, як і Ахметов – малорос, а не малоукраїнець. Продавати бідним людям, в воюючій країні, популізм, олігархію і мир з агресором, а самому зберігати 40 мільйонів доларів за кордоном і мати віллу в Італії на всякий випадок – це виключно московські звички. У Путіна вілла в Іспанії, у Пєскова квартира в Парижі, у Соловйова будинок в Італії, у Абрамовича в Лондоні…

А як можна під час війни проти Росії призначити главою Офісу Президента людину у якої спільний бізнес в Росії з людьми, які близькі до Кремля? Нас намагаються повернути або в 2013-й, а може навіть і в 2003-й, а то й навіть у 91-й. Тільки ось заперечення реальності (Україна – не Росія) закінчиться крахом зеленої контрреволюції, шкода тільки що це швидше за все буде коштувати патріотам річки крові і втраченого часу. Особисто я вже змирився, що моє покоління (народжені в 90-х) теж проживемо найближчі десятиліття в боротьбі за можливість реалізувати українську мрію про велику і процвітаючому українську державі, щоб покоління після нас (народжені в 2010-х) змогли цю мрію втілити в реальність.

А поки, Путін, український президент і олігархи, роблять все для створення масштабної внутрішньої кризи в Україні щоб переписати історію, спотворити і розчленувати Україну, щоб Росії не довелося використовувати повномасштабне вторгнення. Краще їм мирно на блюдечко все піднести.

І ще. Вдало вибравши час, поки вся країна обговорює зміну прем’єра, в 179-му окрузі, де через 10 днів пройдуть вибори депутата в Раду. Кандидат від Слуги Народу вийшла з гонки і закликала підтримати самовисуванку, яку підтримує ОПЗЖ Медведчука. Кінець епохи деолігархізації збігся з кінцем епохи гідності.

І це напередодні місцевих виборів, на яких ОПЗЖ може виграти весь південний схід. Залишилося тільки Медведчука віце-президентом призначити і розділити країну навпіл. Але, ми поборемося.

Олександр Юсупов