ЗСУ передали медпрепарати прифронтовим лікарням

Війна на Донбасі

Українські військові не лише боронять нашу землю від окупантів, а й підтримують мирних жителів прифронтових територій. Цього року п'ять лікарень на лінії розмежування отримали медикаментів на понад мільйон гривень. Саме за ініціативи армійців. Таку допомогу вони надають ще з 2014 року. Руслан Смєщук знає більше. 

Світлодарська дуга, місто Світлодарськ. Територія впритул наближена до лінії зіткнення. Це одна із небагатьох лікарень, яка тут працює. Вона приймає сотні пацієнтів щотижня.

Валентина, жителька Світлодарська:

У меня открылось артериальное давление, кровотечение. Но ничего забрали и пролечили, все хорошо. Мне уже не 17 лет, слава Богу.

Українські армійці доправили сюди чергову партію ліків та витратних матеріалів. Це гуманітарна ініціатива Збройних Сил "Допомога Схід".

Борис Кутовий, координатор ініціативи "Допомога Схід":

Сьогодні передаємо Світлодарській лікарні та Святогірському госпіталю ветеранів допомогу. Це одноразові пакеті для хірургічних втручань, пакети для обробки опіків, засоби гігієни для важко хворих.

Геннадій Гуржій, головний лікар Світлодарської лікарні:

Это уже не первая помощь, которая поставляется военными. Мы вообще с военными работаем с 2014 года.

Цю ініціативу запровадив перший командувач Операції Об'єднаних сил Сергій Наєв.

Сергій Наєв, генерал-лейтенант, в. о. командувача Збройних сил України:

Передані набори для хірургічного втручання, набори для лікування опіків, набори для передопераційної підготовки та для промивки ран. Загалом, з початку поточного року, в рамках гуманітарної стратегічної ініціативи до 5 лікувальних закладів, що розташовані на лінії зіткнення та до військово-цивільних адміністрацій міста Мар'їнка та міста Красногорівка було передано благодійної допомоги на загальну суму понад 1 млн 600 тис гривень.

Армійці вже формують нову партію гуманітарної допомоги. Розраховують доправити її вже за місяць.